World of Warcraft patch přinese možnost upravovat si vzhled mountů

Do World of Warcraft míří nový patch 8.2, který ponese jméno Rise of Ashara. Jak už název napovídá, půjde o rozšíření, jehož hlavním motivem bude boj proti hadím stvořením, nagám. Patch 8.2 je patch, na který hráči čekají již od listopadu. Kvůli délce developerského procesu jsou už při launchy hry na dlouhou dobu dopředu naplánovány jednotlivé aktualizace. Díky tomuto dlouhému seznamu je toto první patch od launche hry, do kterého se dostali připomínky hráčů. A co si budeme povídat, hra rozhodně není ve stavu, kdy by s ní většina hráčů byla spokojena. Zdá se ale, že Blizzard si dobře uvědomuje, že toto je možná jeho poslední možnost přitáhnou hráče zpátky ke hře, a proto si vzal připomínky hráčů k srdci a tento patch tak možná bude zatím největší, jaký jsme dosud ve World of Warcraft zažili.

Kromě nových lokací, dungeonu, raidu, nových schopností, přepracování Hearth of Azeroth systému, senior designér Jeremy Feasel na oficiálním Twitch streamu potvrdil, že budeme moci upravovat také vybavení na mountech.

Zdroj: https://www.wowhead.com/item=81354/reins-of-the-azure-water-strider#screenshots:id=403210

A úprava mountů nebude jen o kosmetických změnách. Přidáváním různého vybavení totiž budeme moci měnit vlastnosti danných mountů. Určitě si vybavíte mounta Water Strider, který je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších mountů. Vzhledově jsou ve hře určitě zajímavějších mounti, ale to co ho dělá oblíbeným je jeho schopnost chodit po vodě. A tu teď ztratí! Chůze po vodě nově totiž bude vázána na speciální vybavení, které tuto schopnost dá jakémokoli mountovi.

Mezi další schopnosti, kterými budete moci vybavit svého mounta budou:

  • záchranné padáky (v případě, že z mounta sesednete ve vzduchu)
  • již zmíněná chůze po vodě
  • otěže, které zamezí stunu, dokud budete sedět na mountovi.

Další předměty, které mountům přidají další vlastnosti, budou pravděpodobně v budoucnu následovat.

Požadavkem pro úpravu mountů bude dosáhnout aspoň 100. úrovně postavy.

Dle dostupných informací to ale vypadá, že pro získání itemů pro přidání vlastností mountů bude třeba grindovat reputaci. Čemuž věříme, vzhledem k tomu, že jde o hru od Blizzardu.