stickeroid_5bf552ba88cdd

Teorie Velkého Třesku (The Big Bang Theory)

Leonard a Sheldon jsou geniální fyzici, kteří si hravě poradí s Teorií strun, hodnotu Planckovy konstanty vypočítají z hlavy, ale v momentě kdy mají smontovat skříňku z Ikei nebo si objednat jídlo v nové restauraci, jsou v koncích. Celý svět se jim obrátí vzhůru nohama, když se do vedlejšího bytu přistěhuje pohledná blondýnka Penny..

The Big Bang Theory je seriál americké stanice CBS, který byl poprvé odvysílán v roce 2007. Za krátkou dobu se stal kulturním fenoménem, který z geekovství udělal nový životní styl a z představitelů Leonarda a Sheldona jedny z nejlépe vydělávajících herců na planetě. Poslední díl byl odvysílán 16. května 2019 a seriál tak skončil s úctyhodným počtem 279 dílů.

V tuto chvíli už bohužel víme, že se dalších řad seriálu nedočkáme a seriál tak skončil svou 12. řadou. Dle všech indicií za to může představitel Sheldona – Jim Parsons, který už po 12 letech nechtěl dále na seriálu pracovat. Musíme se přiznat, že jeho rozhodnutí chápeme. Byť jsme velkými fanoušky Teorie Velkého Třesku, na posledních 3 řadách bylo cítit, že seriálu dochází pára. Seriál se v posledních řadách začal točit kolem manželství, dětí a vytratila se jakási lehkost a geekovství, které celý seriál definovaly.

CBS ale nechtěla úplně zahodit potenciál seriálu a tak v roce 2017 navázala spinoffem Mladý Sheldon (Young Sheldon), který nás bere do Sheldonových mladých let, kdy vyrůstal se svým bratrem Georgem a sestrou Missy ve fiktivním texaském městečku Medford.

Zdroj fotek a videa: CBS