Sheldon Cooper

Sheldon Lee Cooper je geniální teoretický fyzik, který spolu se svým spolubydlícím a přítelem Leonardem Hofstadterem působí na univerzitě Caltech v Passadeně.

Sheldon se dlouho specializoval na Teorii strun, u které byl přesvědčený, že je jen otázkou času než získá Nobelovu cenu, a proto už pro jistotu raději začal dokumentovat svůj život, a také začal připravovat seznam lidí (neustále se mění), kterým ve svém životopise poděkuje. V momentě ale, kdy si s hrůzou uvědomil, že Teorie strun možná nepůjde nikdy dokázat, začal hledat jinou oblast, kde by mohl být společnosti prospěšný a tak se přes řadu pokusů včetně neúspěšného pokusu o vyřešení Izralesko-Palestinské otázky revolučním přístupem “Postav zeď, oni přijdou” dostal k výzkumu temné hmoty.

Sheldon je výstřední (jak sám říká – roztomile) a trpí obscesivně kompulizivní puruchou, strachem z bakterií, doteků, ptáků a nesnáší geologii a všechny humanitní vědy. Když vidí hloupé lidi, tak se mu chce plakat.

Mezi Sheldonovi koníčky patří komiksy, seriály a hry všeho druhu, ať už jsou to videohry, Válečnící z K´A (Ká Ááá!) nebo třeba Dračí doupě, nejlépe ale, když vypravěč mluví hlasem známé osobnosti. Mezi Sheldonovi patří také vexilologie – pokud nevíte co to je, tak je to nauka o vlajkách, kde si dokonce vymyslel vlastní internetový pořad “Zábava s vlajkami”. Dalším Sheldonovým koníčkem je psaní smluv.

Pro českého diváka je pozoruhodná Sheldonova znalost českých reálií. V jednom dílu napíklad přirovnává svůj rozchod k Československu a jeho nejoblíbenější vánoční koledou je Dobrý král Václav, kdy všechny přátele nezapomene poučit, kdo to byl král Václav.

Sheldon je hlavní postavou seriálu, která spolu s Leonardem tvoří ústřední dvojici od té doby – od té doby co se Leonard k Sheldonovi přistěhoval a neuposlechl výzvy předchozí nájemníka: “Zdrhej!”. Kromě Leonarda má Sheldon přátele Howarda a Rajeshe, se kterými se seznámil tak, že “Stál vedle Leonarda”.

Později se k partičce přidá krásná blondýnka Penny, která se přistěhuje do vedlejšího bytu a později také bakterioložka Bernadette a bioložka Amy, kterou Sheldonovi najdou Rajesh a Howard přes seznamku.

Zdroj fotek: CBS

  •  
  •  
  •  
  •  
  •