M.U.G.E.N aneb vytvoř si vlastní bojovku!

Jestli nevíte co to je M.U.G.E.N, o kterém tu budu psát, jedná se o jednu ze starších her ve které využíváte 2D pixelové grafiky. MUGEN je hra na způsob jako je Tekken anebo Street fighter, kde se snažíte umlátit svého soupeře holýma rukama nebo využijete různých schopností postav.

Pokud vás baví retro hry, nebo jste jen unavení z neustálého hraní battle royale žánru, který je dnes téměř v každé hře, tak vyzkoušejte pro změnu něco jiného, zkuste se zase vrátit do starších časů takzvaných pixelových her.

Vytvoř si sám

Nejlepší na této hře…spíše bych to nenazýval hrou, ale enginem. Můžete si váš engine kompletně přizpůsobit podle sebe, a když říkám kompletně, myslím tím změnu prostředí, které si můžete nastavit a stáhnout z internetu z již dostupných, nebo si můžete vytvořit vlastní bojiště (stage) podle svého vkusu.

Stejně tak to je i s postavami které si stáhnete taktéž z internetu, na výběr jich máte opravdu nemalé množství. Spousta postav se točí kolem anime jako je Naruto, Bleach, Dragon ball nebo Jojo bizarre adventure.

Je to anime, není to anime?

MUGEN ale neokupují jenom postavy z anime. Můžete hrát například za postavy ze hry Street Fighter nebo Tekken, a to nejsme zdaleka u konce. Najít si můžete třeba také postavy z Marvelu, a mnoho dalších super hrdinů.

Nevadí jestli zrovna nejste fanoušek superhrdinů, zahrát si můžete třeba i za postavy jako Sonic nebo Mario. Jestli vám tohle všechno nestačí můžete si postavy vytvořit sami, a stejně tak i jednotlivé stage, jak už jsem zmiňoval. Na internetu také najdete spousty návodů jak si udělat MUGEN přesně podle vašich představ. Když už máte všechno hotové anebo jste si prostě stáhli hotovou verzi, které také není těžké najít, můžete jít hrát, ale dejte si pozor!

MUGEN se s vámi párat nebude

Ve hře nemáte žádný movement list, přesto není těžké na něco přijít protože ve hře máte tzv trainig room, popřípadě stačí se podívat na internet, kde opět najdete řešení na vaše problémy s útoky. Některé postavy mají ve své složce vepsaný movement list ale většinou není určen pro klávesnici.

 To však nemusí znamenat konec vašeho hraní. Stačí chvilku experimentovat a obětovat několik pokusů a movement list máte sami hotový.

Ve dvou se to lépe táhne

MUGEN můžete hrát i se svým herním parťákem, ale nepředstavujte si něco jako online multiplayer, protože tady budete hrát hezky postaru na jednom zařízení.

Ať už se podělíte o jednu klávesnici nebo si vezmete ovladače, pořád budete mýt jednu z nejlepších her, která vám připomene že všechno není jen o nejlepší grafice a nejlepším postupu ve hře kvůli vybavení. Díky opravdu velkému výběru postav máte zábavu na několik desítek hodin. Pokud bych měl zmínit všechny postavy, které jsou pro hru dostupné, mohl bych o hře psát celé dny.