Leonard Hofstadter

Leonard je experimentální fyzik na Caltechu v Passadeně, kde pracuje se svým přítelem a spolubydlícím Sheldonem Cooperem.

Leonard není teoretický fyzik a není to zdaleka jediná věc, která je se Sheldonem odlišuje. Byť jsou oba zářným příkladem toho, čemu dnes říkáme geek, Leonard je na tom v kontaktu se realitou podstatně lépe než Sheldon a díky tomu fungeje pro Shledona jako jakýsi most mezi ním a okolím.

Jinak jsou si oba velmi podobní a sdílí spolu celou řadu zájmů: videohry, sci-fi seriály, boj s létajícími draky nebo 4D šachy, aktivity, kterých si užívají dosyta spločně s spřáteli Rajeshem a Howardem.

Rovnováhu této chlapské skupině nabourá pohledná blondýnka Penny, které se přestěhuje do vedlejšího bytu vedle Leonarda a Sheldona a netrvá dlouho, než se do ní Leonard zamiluje.

Faktem je, že do získání Pennyina srdce dá Leonard vše a kvůli její lásce je ochotný udělat skutečně cokoliv: složit skříňku z Ikeii, vynést nábytek do schodů, konfrontovat jejího ex-přítele kvůli dluhu nebo zbavit se všech svých sběratelských figurek..