Fnatic získává investici ve výši 440 milionů korun!

Investice, kterou v posledních dnech získal Fnatic, jeden z předních evropských esportových týmů je pravděpodobně důkazem, že počítačové hry už se definitivně dostaly na úroveň klasických sportů, minimálně co se peněz, které se v nich točí, týče. Tým v tomto investičním kole získal finanční injekci ve výši 19 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 440 milionů korun.

Jedním z největších investorů v tomto investičním kole, kteří do Fnaticu investovali, je Lev Leviev, ředitel a zakladatel sociální sítě VK (ruská obdoba Facebooku). S touto investicí se také do Fnaticu na pozici CEO vrací Nick Fry, který předtím šéfoval stáji Mercedes AMG F1.

Je to tak, že investoři začínají ve hrách spatřovat budoucnost mainstreamové zábavy? Možná. Lev Leviev svou investici pro magazín esportinsider.com řekl:

“Esport je budoucností zábavy a zároveň je to úžasné, rychle se rozvíjející odvětví. Fnatic sám sebe etabloval jako dominantní sílu na poli esportu jak co se týče hraní, tak v businessu. Jsem nadšený z toho, že se stávám součástí další velké kapitoly, kdy se Fnatic rozrůstá do celosvětově známé lifestylové značky.”

Držíme palce, za nás jen více takových osvícených investorů!

 

Zdroje obrázků: Imgur a esportobserver.com