Diablo Immortal – nové Diablo pro iOS a Android

Diablo Immortal je po nový přírůstek do rodiny Diablo her a teprve druhá hra od studia Blizzard dostupná pro mobilní zařízení. Pojďme se podívat, co zatím o hře víme.

Čistě Blizzardí hra?

Diablo Immortal je spoluvyvíjeno společností NetEase, která má tradičně na starost zavedení a provoz her od Blizzardu na čínském trhu. Nejde tak o neobvyklou kooperaci, ale ani o čistokrevnou hru od studia Blizzard.

Toto video je blokováno cookie

Dostupná povolání

Při spuštění hry si budeme moc vybrat z těchto povolání: Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromancer, Wizard. Další povolání se plánují v budoucích updatech. Každé povolání by mělo mít nové unikátní schopnosti, které zatím z klasického Diablo neznáme.

Neustále rostoucí svět

Hra má být navržena tak, že se bude neustále rozrůstat a přicházet s novými výzvami a obsahem – pravidelně by tak do hry měly přibývat nová povolání, nové předměty a příběhové mise.

První MMO Diablo?

Hra bude pro více hráčů, obsah tak můžete procházet se svými přáteli. Centrálním Hubem, kde se budeme socializovat s ostatními zabijáky démonů bude město Westmarch, známé z datadisku Reaper of Souls pro Diablo 3.

Vývojáři slibují, že se podíváme na stará známá místa, ale také do zákoutí Sanctuary, které jsme zatím neměli možnost navštívit, potvrzenými lokacemi jsou: Wortham, Library of Zoltun Kulle nebo Bilefen.

Hack and slash pro mobily?

Byť je funkčnost ovládání hack and slash RPG na mobilu asi největším otazníkem, Blizzard zdá se si za tímto rozhodnutím stojí a sebevědomě prohlašují, že kombinace diagonálního ovládání s principem, kdy při výběru schopnosti na ni kliknete, a pro použití uvolníte, bude intuitivní a zábavnou alternativou ke gamepadu nebo k myši a klávesnici. Upřímně, ne že bychom klukům a holkám z velkého B nevěřili, ale že se dá hra typu Diablo ovládat stejně dobře na mobilu jako na gamepadu, neuvěříme, dokud si to nevyzkoušíme.

Děj

Děj bude zasazen mezi konec druhého dílu, respektive konec datadisku Lord of the Destruction a začátek třetího dílu.

Démon Skarn, Herald of Terror, který byl jedním z předních Diablových velitelů, povstal, aby vedl armády chaosu. Nyní se snaží najít fragmenty Worldstonu a zničit Sanctuary jednou pro vždy.

Předběžný přístup

Pokud se tak jako my nemůžete dočkat, až vyzkoušíte nové Diablo na vlastní kůži, můžete se předregistrovat na http://www.diabloimmortal.com a doufat, že se na vás usměje štěstěna.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •