Destiny jsme si málem zahráli napříč zařízeními, Sony to nakonec zablokovalo

Ve své herní kariéře jsem asi nezažil víc frustrující moment, než když u své oblíbené hry, kvůli tomu, že přejdete z konzole na PC nebo z Playstationu na Xboxu, musíte nejen hru znovu zakoupit, ale ve většině případů si nemůžete zahrát se svou postavou, do které jste investovali stovky hodin času a musíte začít znovu, pěkně od začátku.

Bungie si tuhle frustraci asi moc dobře uvědomovalo a Destiny tak mělo mít možnost přesunout si postavu z jedné platformy na druhou. Což se nakonec nestalo. Portál Destinytracker.com přišel s informací od Jason Schreier, člověka, který je v Bungie zodpovědný za “fan interaction”, který potvrdil, že důvod, proč si v Destiny nemůžeme zahrát napříč zařízeními je ten, že do toho Sony prostě a jednoduše hodilo vidle.

Pokud máte aspoň trochu přehled, co se na herní scéně děje, víte, že to není zdaleka poprvé, co se Sony vůči hráčům chová trošku přezíravě. Již dlouho probíhají snahy o možnost cross-platformního online hraní u celé řady her, což by umožnilo, aby proti sobě mohli hrát lidé na Xboxu, PC i Playstationu.

U Sony podobné ambice často narazí. Jednou z mála výjimek je Fortnite, kde hráči dlouho volali po možnosti hrát proti kamarádům, kteří hráli na jiné platformě než oni. Sony na toto přistoupilo až po obrovském tlaku ze strany fanoušků.

Nic není jen černé nebo bílé a pravdou samozřejmě je, že Sony momentálně ovládá trh herních konzolí. Cross-platformní hraní by výrazně prospělo Xboxu, kde by se tím vyřešily dlouhá čekací doba, než hra najde dostatek hráčů pro online klání. Nicméně pokud se do toho vloží fanoušci, viděli jsme, že to jde.