Assassin´s Creed Unity by mohlo pomoci při obnově katedrály Notre Dame

Portál Pcgamesn.com upozornil na zajímavou možnost, že by starší díl hry Assassin´s Creed, Unity, mohl pomoci při rekonstrukci katedrály Notre Dame. Verge v roce 2014 přinesl rozhovor s Caroline Miousse, game level artist, která strávila 2 roky své práce detailním modelováním interiéru i exteriéru katedrály Notre Dame pro Assassin´s Creed Unity.

Katedrála Notre Dame se začala budovat v roce 1163 a její dokončení trvalo 182 let. Tolik času Ubisof do své varze katedrály nemusel investovat, ale i tak 2 roky, které Caroline strávila jejím návrhem je úctyhodná doba. Nebyla však jediná, kdo na návrhu budovy pracoval. K ruce měla i historiky, aby se zajistilo, že vše je na svém místě a historicky přesné.

Ne vše je ale i tak na Notre Damu z Unity historicky přesné. Liší se například malby, neboť ty originální jsou chráněné autorské dílo a hra si tak musela vystačit bez nich.

Můžete namítnout, že Assassin´s Creed Unity nebylo tím nejlepším, co nám assassínská série přinesla nicméně důraz na propracovanost města a prostředí, ve kterém se pobybuje byl v té době revoluční. Jen pro osvětlení toho, co dokázal Ubisoft v roce 2014 vytvořit: historicky věrné město na ploše 2,4 kilometrů čtverečních, interiéry budov, podzemí a schopnost v jednu chvíli zobrazit až 10 000 postav na scéně.

Byť verze Notre Dame z AC Unity není dokonalou kopií kvůli absenci maleb, vše ostatní je v její verzi historicky přesné. Je to tedy pravděpodobně poprvé v historii, kdy by počítačová hra mohla pomoci při obnově památky. Bylo by krásné, kdyby v obnově mohla pomoci počítačová hra, a třeba by tak počítačové hry mohli dokázat svou hodnotu nejen jako zábava, ale jako médium, které je schopné replikovat a zachovat historické památky a momenty.