Amy Farrah Fowler

Stejně jako většina partičky z Teorie Velkého Třesku je i Amy vědkyní – konkrétní je biložoka s doktorátem z Harvardu.

Amy se poprvé objevila ve 3. sérii, kdy přišla na rande se Sheldonem. Toto rande zařídili Howard s Rajeshem, když se snažili Sheldonovi domluvit rande přes internetovou seznamku. Amy na rande přistoupila, protože měla s matkou dohodu, že jednou za rok půjde na rande. Sheldon pro změnu na jejich první, takto domluvené rande, šel proto, aby dokázal, že seznamky jsou blbost a nefungují..

Amy i Sheldon zakrátko zjistí, že mají společného více než by se zdálo: oba jsou geniální vědci a oba se absolutně ztrácejí v lidské společnosti. Díky partnersví se Sheldonem se Amy dostane mezi ostatní členy party a zakrátko se stanou s Penny nejlepšími kamarádkami (neboli “nejkami”, jak říká Amy).

Byť Amy z počátku svým chováním připomíná spíše androida než člověka, přátelstvím s Penny se Amy postupně zlepšuje v komunikaci s lidmi a v mezilidských vztazích a je to Amy, která později pomůže Sheldonovi, aby se stal lepším a otevřel se více světu kolem sebe.

Amy ráda hraje na harfu, má příšerný vkus na oblečení a jejím největším snem je, že si s Penny budou navzájem kojit děti.