Age of Empires IV se dočkáme ještě letos: podívejte se na gameplay

Kultovní strategii Age of Empires snad není potřeba představovat žádnému fanouškovi RTS strategií a troufáme si tvrdit, že nikomu, kdo se považuje za správného hráče. Řada z nás vyrostla na kultovním druhém dílu, který se i dneska v jeho remasterované verzi těší velké popularitě. Když tedy Microsoft oznámil, že se vydání dočkáme ještě letos a nemáme se bát odkladů, žádného fanouška tato informace nemohla nechat v klidu.

Sázka na jistotu

Z dosud zveřejněných videí a informací je patrné, že se žádná velká revoluce nekoná a Age of Empires IV se ponese v duchu minulých dílů a sází na osvědčenou formuli sbírání surovin a budování města. Vzhledem k tomu, že v dnešní době RTS strategie téměř nevychází je toto určitě cesta správným směrem, protože fanoušci tohoto žánru jsou věrní až za hrob a nemají moc příležitostí si zahrát nové hry.

Na souši i na moři

Age of Empires IV slibuje lité boje na souši i na moři a do zubů si budeme moct dát s celkem 4 národy: Čínou, Indií, Mongolskem a Anglií. Jak je v sérii zvykem, každý národ bude mít nějaké své unikátní jednotky, které ho odliší od konkurence. Říkal tu někdo sloni? Zatím se můžeme podívat na krátká videa hry za jednolivé národy:

Indové

Angličané

Číňané

Kdy se dočkáme?

Age of Empires IV by podle všech informací mělo vyjít na podzim 2021 a Microsoft ujišťuje, že i vzhledem ke COVID krizi vývoj probíhá dle plánu. Hra vyjde pro Windows 10 a Xbox One a dá se očekávat, že jak je u Microsoftu v poslední době zvykem, dočkáme se zařazení hry do jeho programu Game Pass, což by znamenalo, že si hru budeme moct užít doslova za pár korun.